Open: 45 minuten voor aanvang
Kom liefst een half uur voor aanvang
Plaatskeuze is vrij
Prijsinformatie vindt u bij de Ticket Service
“Bij Tante Eus in het Theater” is de titel van een nieuwe reeks theatervoorstellingen, waarbij tante Eus het publiek laat kennis maken met gasten, die de Indische cultuur een warm hart toedragen. Gasten uit de wereld van literatuur, beeldende kunst, theatermakers en andere opmerkelijke kunstuitingen.
Op deze zondagmiddag zal naast kennis en informatie, de muzikale omlijsting en de bijdrage van tante Eus als gastvrouw/cabaretière ook voor de nodige ontspanning zorgen.
Graag tot ziens bij tante Eus
Gastenlijst 1 juni:
Het Lagu Jiwa Zangkoor & Keroncong-ensemble
Het Lagu Jiwa Zangkoor & Keroncong-ensemble
Lagu Jiwa betekent “liederen van de ziel.” Het Lagu Jiwa Zangkoor & Keroncong-ensemble is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een unieke groep zangers en muzikanten die in Nederland haar gelijke niet kent. Zij zetten zich in om de traditionele Lagu Lagu en Keroncong Asli door te geven aan de volgende generatie. Dit erfgoed wordt gedeeld met zowel het Nederlandse publiek als het hedendaagse Indonesië, waar – net als in Nederland – weinig bekend is over de koloniale geschiedenis en de oorsprong van gemeenschappen zoals de Indo’s, Molukkers en Peranakan-Chinezen.
Veel Nederlanders en Indonesiërs beseffen niet hoe groot de impact van de Indonesische onafhankelijkheidsstrijd is geweest. De zogeheten ‘halfbloedjes’ – mensen uit deze diverse gemeenschappen – werden na de oorlog vaak gedwongen te repatriëren naar Nederland. Anderen moesten achterblijven in een Indonesië dat ingrijpend was veranderd.
Onder het motto “The Legacy of Our Soul” houdt Lagu Jiwa deze muzikale erfenis levend en in ere. De derde editie van dit project was een groot succes met uitverkochte zalen.
Social Media
https://www.yvonnegroeneveld.nl
https://www.lagu-jiwa.nl/
https://www.facebook.com/indischkoorlagujiwa/